آیا میدانستید این لوازم خانگی در دوران بارداری خطرناکند | بیماری

  No Comments سلامتی

  : نور خورشید، کلی ترین منبع طبیعیه که از اون تشعشع می گیریم.

  کارشناس بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت به زنان باردار پیشنهاد کرد که از وسایل برقی و تولید کننده اشعه دست کم نیم مترتا یه متر فاصله بگیرن و هنگام عکسبرداری از محافظای سربی استفاده کنن.

  علی گورانی در این باره اظهارکرد: ما در دنیایی از تشعشعات زندگی می کنیم و بیشتر از ۸۰ درصد تشعشعاتی که ما رو تهدید می کنه، طبیعیه اما اثرات این تشعشعات، برگروهای ضعیف مانند کودکان، افراد سن بالا و زنان باردار بیشتره و باید به آدمایی که در این گروه قرار دارن، آموزش داده شه تا منابع تولید کننده اشعه رو بشناسن و نسبت به این حساس شن.

  ایشون با بیان اینکه نور خورشید، کلی ترین منبع طبیعیه که از اون تشعشع می گیریم، گفت: کشور ما به دلیل قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی، تشعشعات نور خورشید خیلی بالایی داره و بیشتر افراد دچار آسیبای پوستی می شن، پس به زنان باردار پیشنهاد می شه بین ساعات ۱۰ تا ۱۶ – که زمان بالاترین درجه تشعشعات خورشیده- تا حد امکان در برابر نور خورشید قرار نگیرند.

  گورانی گفت: لازمه زنان باردار واسه بیرون رفتن در هوای آفتابی از مراقبت کننده ها مانند کلاه و کرمای ضد آفتاب معتبر استفاده کنن. ایشون به پرتوگیریای طبیعی به گاز رادون اشاره کرد و گفت: این گاز درخانهایی که در طبقات زیرزمین قرار دارن و یا تهویه مناسب ندارن، به وجود میاد پس لازمه خونه ها رو به تهویه های مناسب تجهیز کرد تا گردش هوا در اون خوب انجام شه.

  کارشناس بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت در ادامه اعلام کرد: هرجایی که وسیله الکتریکی روشن باشه در دور و بر اون دو میدون الکتریکی و مغناطیسی ایجاد می شه که این میدونا شامل انرژی هستن و اگه در این میدونا قرار بگیریم انرژی موجود در میدونا بر بدن اثر میذاره.

  گورانی اضافه کرد: زنان باردار باید از منابع تولید کننده اشعه مانند تلویزیون، رایانه و بقیه وسایل برقی فاصله داشته باشن و رعایت فاصله نیم تا یه متری پیشنهاد می شه که احتیاط بر اینه که این فاصله در مورد وسایلی که الکتروموتور دارن مانند سشوار، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی بیشتر رعایت شه.

  کارشناس پرتوهای وزارت بهداشت با تأکید بر این که مادران تا حدامکان از رفتن به مراکز پزشکی دوری کنن، گفت: پرتوهای موجود در مراکز درمانی به دلیل وجود دستگاه های جور واجور خیلی زیاده و این تابشا واسه زنان باردار خطرناکه پس اگه وارد این مراکز شدن تا حد امکان از اتاقایی که در اونا از اشعه x استفاده می شه، فاصله بگیرن و در مواقع ضرورت واسه رادیولوژی، روپوشای محافظ از جنس سرب بپوشن و فقط قسمتی که میخوان از اون عکس بگیرن بدون محافظ باشه.

  گورانی در آخر اظهارکرد: در مواقع عکس ورداری از دندون، روی شکم و تیروئید باید با محافظا پوشیده شه تا از پرتوگیریای به وجود اومده به وسیله عکس ورداری مراقبت شه هم اینکه مسافرت با هواپیما به دلیل این که پرتوگیریای طبیعی بالا هستش، پیشنهاد نمی شه.

  .

  منبع :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *