آیا میدانید روش کت گوت یا امبدینگ چیست؟ | رژیم غذایی

  No Comments سلامتی
  مجموعه: رژیم درمانی

  می دونین روش کت گوت یا امبدینگ چیه؟

   

  تعریف

  امبدینگ یه نوع خاصی از طب سوزنی است. در این روش دکتر متخصص طب سوزنی تحت شرایط استریل نخای قابل جذب کات گوت بطول ۸-۳ میلی متر رو در نقاط طب سوزنی و در زیر پوست قرار میده. این نخا بعد ۴-۳ هفته جذب بدن می شن. در طول این زمان با تحریک همیشگی نقاط طب سوزنی اثرات خاص نقاط رو بر بدن می ذارن.

  گذشته

  امبدینگ ۳۰ سال پیش واسه اولین بار به وسیله پزشکان و کارشناسان فرانسوی واسه بهبود کیفیت زندگی بیماران سرطانی و آدمایی که مجبور به به کار گیری روشای درمانی رادیوتراپی و شیمی درمانی بودن، استفاده شد.

   

  واقعا پزشکان واسه کاهش حالت تهوع، استفراغ و بی اشتهایی بیمارانشون از متدهای طب سوزنی و تحریک نقاط طب سوزنی استفاده کردن. از اونجا که این بیماران به دلیل شرایط خاص جسمی امکان حضور پیدا کردن در مطب دکتر، ۳ بار در هفته رو نداشتن، پزشکان واسه درمان اونا از روش امبدینگ استفاده می کردن تا با کمک این روش ضرورت حضور مریض سرطانی در مطب از بین بره و مریض هر ۳ هفته یه بار به مطب دکتر مراجعه کنه.

  در این روش با تحریک نقاط طب سوزنی در بدن بیماران سرطانی بدون اینکه به مریض آسیب و فشار وارد شه واسه کنترل مشکلات به وجود اومده به وسیله شیمی درمانی یا پرتونگاری اقدام می شه.

   

  امبدینگ یه نوع خاصی از طب سوزنیه

   

  موارد به کار گیری کات گوت یا امبدینگ 

  بیماریای گفته شده در طب سوزنی رو میشه از راه امبدینگ درمان کرد، مخصوصا در بیماریای زیر:

  *چاقی

  * مشکلات خوردن

  * مشکلات شنوایی

  * مشکلات ستون فقرات

  *  توانبخشی کودکان فلج مغزی

  * توانبخشی بعداز سکته مغزی

  *  لیفتینگ عضلات صورت

  *کاهش اندازه موضعی

  تناسب اندام به روش کت گوت یا امبدینگ در طب سوزنی :
  لاغری، تناسب اندام، نابود کردن مشکلات سایزی بدن، رفع غبغب، افتادگی سینه، افتادگی پوست بدن ( سلولیت )، رفع چاقی پاها و بقیه اندامها، چاقی عمومی.

  با روش کت گوت یا امبدینگ خیلی از موارد چاقی یا لاغری بدون دارو و جراحی درزمان جلسات درمانی این روش و نظر دکتر مربوطه خیلی راحت قابل درمانه.

   

  زیبایی صورت،جوون شدن به روش کت گوت یا امبدینگ، طب چینی و طب سوزنی:
  از اونجایی که تموم بیماریها اثرشون در آخر در صورت نمایان می شه پس زیبایی صورت رو در طب سوزنی میشه به عنوان ملاک سلامتی بدن در نظر گرفت.

  خیلی از علائم موجود در صورت از جمله سیاهی دور چشم، لکای موجود در صورت، چین و چروکهای ریز و بزرگ، منافذ باز پوست، جوشهای ریز و بزرگ، هر کدوم دلیل و منطق خواست خود رو در طب سوزنی داره.

  درمان سیاهی دور چشم با روش کت گوت یا امبدینگ
  در طب چینی ضعف کارکرد کلیه باعث سیاهی دور چشم می شه، که بسته  به ژنتیک یا غیر ژنتیک بودن اون، موندگاری موندگاری درمان فرق داره. در مورد این درمان میشه بعضی وقتا با تحریک نقاط کلیه، سیاهی دور چشم رو تا حد امکان بر طرف کرد و به طور خاص یا خاص هم میشه با کار کردن و تقویت نقاط  دور و بر چشم، سیاهی رو نابود کرد.
  درمان بیماریها با روش کت گوت یا امبدینگ در طب سوزنی :
  با به کار گیری راه کت گوت یا امبدینگ  و طب سوزنی سنتی میشه میگرن، دردهای طولانی کمر، دردهای طولانی زانو، مشکلات گوارشی، یبوست طولانی ، سندرم روده تحریک پذیر، مشکلات ماهانه، تخمک گذاریای نا منظم و ناباروری و کیستای تخمدان رو درمان کرد.

  طب سوزنی روح شامل : افسردگی، مشکلات ترس، مشکلات روان پریشانه، بی خوابی

  درمان سیاتیک و کمر درد با روش کت گوت یا امبدینگ

  سیاتیک به صورت درد کمر و منتشر کردن این درد به سمت ران پاها خودشو نشون میده. علائم این مریضی به دلیل گیر کردن خون یا انرژی در راه کانال مربوط که معمولا" ( مثانه مربوط به کلیه ) هستش خودشو نشون میده که در آخر کمبود خون یا انرژی ، دلیل اصلی اون هستش.

   

  در روش کت گوت یا امبدینگ ،با خون رسانی و تقویت بخش مربوط دچار ضعف که درآخر به کلیه ختم می شه این مریضی بر طرف می شه، که در اکثریت موارد تغییر سبک زندگی، سهم بزرگی رو در موندگاری موندگاری درمان داره.

  در آخر به هر دلیلی کمر درد ایجاد شده باشه، رسوندن خون و انرژی با تحریک نقاط طب سوزنی در رفع علائم درد و درمان دراز مدت به شرط رعایت سبک زندگی بسیار موثر هستش.

  اهمیت درمان سیستم عصبی در طب سوزنی :

  در طب غربی ثابت شده خیلی از بیماریها از سیستم اعصاب ما سر میگیره. اگه در طب چینی ۱۲ عامل مریض کننده رو بشماریم ۶ مورد اون فیزیکی و ۶ مورد دیگه اون عوامل روانیه و این مطلبیه که در کتابای بیشتر از ۲۰۰۰ سال پیش هم نوشته شده.

   

  باور ما این که اگه یه باد سرد می تونه عضلات شما رو دچار اسپاسم کنه یه خشم هم می تونه شما رو دچار میگرن کنه، باور ما اینه که عوامل احساسی در دراز مدت  چه بسا اثراتشان از عوامل داخلی و خارجی بیشتر هستش و شما در زندگی غربی شده امروز نقش این قضیه رو خیلی کمتر در نظر می گیرین.

   

  از راه کت کوت یا امبدینگ در موارد ناچیز تا متوسطی که در طب غربی واسه بعضی از بیماریها انجام نمی شه میشه استفاده کرد.

  در روانپزشکی طب غربی شایعی که در جامعه پزشکی ما انجام می شه کاربرد داره منتها بعضی از از همکاران  دکتر طب سوزنی در مورد بعضی از بیماریهای روانپزشکی به صورت ریشه ای کار می کنن.

   

  ما در مورد مشکلات شدید بیماریها جوابدهی خوبی داریم و در مورد مشکلات ناچیز تر مریضی بر خلاف بعضی از پزشکان که به اونا دارو میدن و ممکنه عوارضی داشته باشه  اما ما در طب چینی آگاهی رو به ذهن برمی گردونیم تا این قضیه تا حدود زیادی کنترل شه.

   

  با به کار گیری راه کت گوت یا امبدینگ میشه میگرن، دردهای طولانی کمر رو درمان کرد

   

  دوره درمان و جلسات اون با روش کت گوت یا امبدینگ :
  اگه کاشت نخ به روش کت گوت یا امبدینگ در طب سوزنی به درستی و به وسیله دکتر مربوطه انجام شه، معمولا" هر سه تا چهار هفته یه بار جلسه درمانی انجام می شه و فرد هفته ای یه بارنیز واسه پیگیری مراجعه می کنه ولی این جلسا ت اختیاریه.

   

  هر سه جلسه کت گوت یا امبدینگ یه دوره رو تشکیل میده که به صورت میانگین در هر دوره باید انتظارجواب دهی  مورد نظر رو داشت. مثلا درمان لاغری با کت گوت یا امبدینگ یک تا سه اندازه کاهش رو به دنبال داره.

   

  افراد در فاصله بین جلسات به جز نرمش کوتاه کار خاص دیگری نیاز نیس که بکنن و بعد از ۳ ماه درمان، فرد می تونه اثرات درمان رو به روشنی مشاهده کنه.

  با روش امبدینگ یا کت گوت تعداد جلسات درمانی خیلی کم میشه و به ۳تا ۵یا۶ جلسه می رسه حدودا ماهی یه بار.

   

  درد به وجود اومده به وسیله روش کت گوت catgut و امبدینگ embedding
  درد قابل تحملی داره، حتی از تزریق سرنگ معمولی هم کمتره و فقط همون لحظه س. بعد از انجام کاشت نخها در همون جلسه  ممکنه به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت یه حالت گرفتگی  ناچیز عضلانی در فرد ایجاد شه.
  مشکلات کت گوت و امبدینگ

  در کت گوت از یه نخ استفاده می شه که در تموم جراحیا و در بخیهای جذبی از این نخ هم استفاده می شه و قابل جفت و جور از فروشگاه لوازم پزشکیه و سالیان ساله که استفاده شده و هیچ عارض ای نداردو فقط مقداری از این نخ در نقاط مورد نظر طب سوزنی با سوزن مخصوص کت گوت کاشته می شه.

   

  احتمال عفونت در کاشت نخ ۱ در ۳۰۰ه که اندازه بسیار کمیه و احتمال حساسیت به نخ هم ۱ در ۴۰۰ه که بازم احتمال خیلی خیلی ناچیزی هست که هر دوی این موارد  وقتی به وسیله دکتر آموزش دیده اجام شه در بدن فرد قابل کنترله.
  امبدینگ واسه چه آدمایی ممنوعه؟
  آدمایی که به بیماریایی مثل سیروز کبدی، ذات الریه و بعضی از بیماریای عفونی مثل سل گرفتار هستن که موجب ضعف سیستم ایمنی بدن می شه، بهتره از راه امبدینگ واسه درمان استفاده نکنن.

   

  چون ورود یه جسم خارجی به بدن اونا شانس دچار شدن به عفونت رو در بدنشون بالا می بره و ممکنه منتهی به شدید شدن مریضی در اونا شه. در کنار این موارد آدمایی که دوران بارداری رو میگذرونن هم از جمله آدمایی هستن که از دریافت تکنیکای امبدینگ منع شدن

  در کت گوت از یه نخ استفاده می شه که در بخیهای جذبی از این نخ استفاده می شه 

  فرق بین  طب سوزنی و امبدینگ و کات گوت
  یکی از مهم ترین تفاوتای میان طب سوزنی و امبدینگ اون هستش که فوت وفن طب سوزنی به خاطر این که نقاط مختلفی از بدن رو درگیر می کنه به برطرف کردن دلیل و عامل به وجودآورنده مریضی می پردازه.

   

  در حالی که در روش امبدینگ فقط به برطرف کردن علائم مریضی اکتفا می شه. اینطوری که نفخ رو در مریض بهتر کرده یا دردهای به وجود اومده به وسیله اونو کنترل می کنه اما در طب سوزنی دلیل مریضی به طور ریشه ای درمان و کارکرد ناجور دستگاه گوارش اصلاح می شه.

   

  به خاطر همین منظوره که امبدینگ در شرایط خاص به بیماران و مراجعه کنندگان که واسه درمان مریضی یا کاهش وزن مراجعه می کنن، پیشنهاد می شه.

   

  drasaadi.ir

  .

  منبع :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *