آیا میدانید که رختخواب نباید اول صبح مرتب گردد  | تغذیه سالم

  No Comments سلامتی

  می دونین که تختخواب نباید اول صبح مرتب شه

  مرتب کردن تختخواب بدون این دست اون دست کردن بعد از خواب رو از یاد ببرین،چون امکان رشد قارچا رو افزایش می ده،بذارین یه وقتی بعد اونو مرتب کنین. مرتب کردن تختخواب بدون این دست اون دست کردن پس از برخاستناز خواب ، باعث رشد و نمو ذرات و کرمای ریز یا شپش در اون میشه.اگه تختخواب خود رو همزمان با طلوع آفتاب مرتب کنین، ملحفه نازک روی تخت شما بیش از میلیونا غبار و کرم ریز رو به دام میندازه.

  این ذرات که روی تخت شما زندگی می کنن ، از سلولای مرده پوست و تعریق شما تغذیه می کنن و بطور بالقوه مشکلاتی مثل حساسیت و آسم ایجاد می کنن.در حالی که تخت نا مرتب بیشتر در برابر هوای تازه و نور هست و این شرایط می تونه به کشتن موجودات ریز بهتر کمک کنه.

  وقتی که افراد تخت خود رو بدون این دست اون دست کردن پس از بیدار شدن مرتب می کنن ، گرمای بدن و سلولای مرده پوست روی تموم تخت باقی میمونه پس پیشنهاد می شه که تخت خود رو نا مرتب گذاشته و اجازه بدین که در برابر نور و هوای تازه قرار بگیره تا به این روش ذرات و کنها بطور کامل از بین برن.

  گفتنی هست،وقتی که افراد در خواب هستن بدن اونا مقدار زیادی عرق ساخت می کنه که به طور میانگین در هر شب به اندازه یه لیتر می رسه،این رطوبت بستر مناسبی رو واسه رشد و نمو ذرات و موجودات ریز جفت و جور می آورد.محققان پیشنهاد میدن در طول روز رخت خواب رو باز بذارین و هوای اتاق خواب رو تهویه کنین تا عرق نشسته بر رخت خواب خشک شه و کنها مهلت رشد و افزایش پیدا نکنن.

  جز اون دسته از آدمایی هستین که به محض برخاستن از خواب اول رخت خوابشون رو جمع میکنن یا جز اون دسته که تختشون تا نیمه های روز پریشون هست؟ جز اون دسته از آدمایی هستین که به محض برخاستن از خواب اول رخت خوابشون رو جمع میکنن یا جز اون دسته که تختشون تا نیمه های روز پریشون هست؟

  شاید دسته اول مرتب تر و منظم تر باشن اما محققان می گن کار دسته دوم درست تر هست چون جمع کردن سریع رخت خواب پایه رو واسه رشد و افزایش کنها مناسب می کنه.گرما و رطوبت محیط مناسبی واسه زندگی این موجودات هست که با چشم غیر مسلح دیده نمی شن. این موجودات میتونن عامل بروز علایم آلرژیک از جمله جوشهای زیر پوستی یا سرفه و خارش، سرخی چشم ها و آب ریزش و آسم باشن.

  محققان پیشنهاد میدن در طول روز رخت خواب رو باز بذارین و هوای اتاق خواب رو تهویه کنین تا عرق نشسته بر رخت خواب خشک شه و کنها مهلت رشد و افزایش پیدا نکنن.

  جمع آوری: ایران استایل

  .

  منبع :

  جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *