آیا میدانید گیاه بامبو فقط برای تزئین نیست!! | طب ایرانی

  No Comments سلامتی

  می دونین گیاه بامبو فقط واسه تزئین نیس!!
  با این که بامبو یه گیاه بومی آسیاه اما امروزه در سراسر نقاط دنیا میشه اونو خیلی راحت پیدا کرد. بامبو بر خلاف قد بسیار بلندی که داره به عنوان یه درخت در نظر گرفته نمی شه؛ واقعا این گیاه دائمی چوبی شکل، واسه خونواده گیاهان علفیه و بلندترین علف جهان حساب می شه!
   از زمانای قدیم، قسمتای جور واجور گیاه بامبو واسه درمان بیماریای جور واجور استفاده می شده؛ چون که دارای خاصیت درمانی متفاوتی بوده.
  فواید برگ بامبو واسه سلامتی
  لیستی که در ادامه اومده بعضی از فواید سلامتی بامبو رو برمی شمارد:
  بامبو واسه درمان مشکلات معده
  می گن که برگای بامبو به کشیدگی طبیعی ماهیچه های معده و پیشرفت و بهبود فعالیت معده کمک می کنه. از این رو برگای بامبو واسه درمان سوء هاضمه و دیگه مشکلات گوارشی سودمنده. علاوه بر این، خاصیت آنتی اسپاسمودیک (ضد انقباض و تشیج ) بامبو می تونه به آرامش اسپاسما و انقباضات روده و معده کمک کنه و به موجب اون اسهال رو هم درمان کنه.
  بامبو واسه درمان مشکلات مربوط به قاعدگی
  خاصیت قاعدگی بیاری بامبو می تونه به بهتر شدن و تنظیم دوران عادت ماهیانه کمک کنه. در نتیجه بامبو ممکنه به درمان دوره های بی نظم قاعدگی کمک کنه.
  بامبو واسه درمان مشکلات ریوی
  خاصیت آنتی اسپاسمودیک برگای بامبو می تونه به درمان انقباضات لوله تنفسی کمک کنه. از این رو این گیاه واسه بیماران گرفتار به آسم خوبه. بامبو انقباضات مربوط به نایژها و هم اینکه تنگی تنفس رو درمان می کنه.
  بامبو واسه درمان کرمای روده ای
  این باور هست که خاصیت میکروب کشی بامبو می تونه به کشتن کرما و انگلای روده کمک کنه. جوشونده برگ بامبو واسه تخلیه انگلا و کرما خوبه.
  بامبو واسه درمان زخم ها
  بامبو می تونه به تمیز کردن و درمون بخشیدن زخما به وسیله تقویت سیستم گردش خون کمک کنه. از این رو واسه درمان زخما خوبه.

  منبع:negahak.com

  جمع آوری سلامت اکاایران

  جمع آوری سلامت اکاایران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *