آیا نان چاق میکند؟ | رژیم غذایی

  No Comments سلامتی

  یافته های نشون دهنده این تحقیق به تموم کسائی که نگرانی اضافه وزن دارن خیال راحت میده که نه فقط نون باعث چاقی نمی شه بلکه مصرف اون واسه جذب ویتامینای لازم بدن آدم لازمه.

  نون چاق میکنه؟

  نون با کره واسه صبحونه یا به عنوان ساندویچ واسه ناهار ظهر، همون قوت غالبیه که روزانه خیلی مصرف می شه. مصرف این ماده غذایی که برکت سفره حساب می شه واسه خیلی از ما کار هر روزه. البته می گن که حدود ۴۳ درصد خانوما از مصرف این برکت دوری می کنن چون باور دارن که نون باعث چاقی می شه؛ اما یافته های پژوهشی که در استرالیا و روی بیشتر از ۱۰۰۰ زن بین ۲۵ تا ۶۵ سال انجام شد نشون میده که این یه باور عادی غلطه و مصرف نون تأثیری در زیاد شدن وزن نداره.

  به نظر محققان نون شامل مواد مغذی لازم واسه زنده کردن بدنه. نونا و مخصوصا نونای جفت و جور شده از آرد کامل، شامل فیبرها، ویتامین B، منیزیم و آهنه.

  یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی خاطرنشان میده که مصرف نون واسه بهبود گوارش، تامین انرژی روزانه و سیری افراد خوبه. علاوه بر این تا الان هیچ بررسی علمی نشون نداده که نون باعث چاقی می شه.

  به نظر این محققان هر چیزی که با نون خورده می شه روی وزن اثر میذاره منظورمون همون کره، مربا و مواد غذایی سرخ کردنی و چربه.

  به نظر کارشناسان آدمایی که از اجناس غذایی جفت و جور شده از آرد کامل (سبوس دار) مانند نون سبوس دار استفاده می کنن کمتر در برابر اضافه وزن و چاقی در طول زمان دچار می شن.

  جمع آوری و تنظیم:گروه ۷ گنج

   www.7ganj.ir

  .

  منبع : ۷ganj.org

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *