آیا نخوردن برنج و نان باعث لاغری میشود؟ | چاقی

  No Comments سلامتی

  حذف نون و برنج واسه لاغری ممنوع

  یکی از عادتای غذایی بسیار شایعی که بین افراد و به خصوص در آدمایی که تحت رژیم لاغری هستن، رواج فراوون داره حذف مواد نشاسته ای به خصوص نون و برنج از برنامه غذاییه.

  این افراد می گن که نون و برنج چاق کننده هستن و باید به طور کامل از الگوی غذایی روزانه حذف شن. البته چیزی که مسلمه اون هستش که مواد نشاسته ای از جمله نون و برنج جزو منابع انرژی حساب می شن و هر کدوم از مواد قندی – نشاسته ای حدود ۴ کالری انرژی تولید می کنه اما این به اون معنا نیس که به دلیل تولید کالری باید از برنامه غذایی حذف شن.

  برنج به دلیل ویتامین B ، منیزیم، آهن و روی که داره می تونه تازگیا و سرحالی پوست و مو کمک کنه و باعث شه تا بدن دچار ضعف وبی حالی نشه از این رو افراد نباید این ماده غذایی رو از رژیم غذای خود حذف کنن.

  نخوردن برنج و نون باعث لاغری میشه؟

  برنج ارزش سیری بالایی داره و به نداشتن حس گرسنگی کمک میکنه

  از طرفی دیگه، غذاهایی که شامل نون یا برنج هستن ارزش سیری بالایی دارن و آدم تا یه مدت پس از مصرف نون یا برنج، احساس گرسنگی نمی کنه پس حذف این مواد نشاسته ای به درد بخور از برنامه غذایی باعث می شه شخص احساس گرسنگی همیشگی داشته باشه و دچار دل ضعفه شه.
  در نتیجه به خوردن مواد بدن ارزش غذایی (هله هوله!) پناه می بره. این مواد معمولا بسیار پرکالری و شامل چربی، شیرینی یا نمک بالا هستن و چون ریزه خواری باعث پری معده نمی شه و به آدم احساس سیری نمی ده، این ریزه خواری ادامه پیدا می کنه و در نتیجه به چاقی منجر می شه.

  حذف برنج به لاغری کمک نمی کنه

  از طرف دیگه، با احساس گرسنگی و دل ضعفه به وجود اومده به وسیله حذف نون و برنج از برنامه غذایی، شخص دچار استرس می شه و نتیجه استرس، پرخوری عصبی است.

  نخوردن برنج و نون باعث لاغری میشه؟

  ۴.۲۳۹
  منبع : جام جم / م.ف

  .

  منبع :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *