آیا نزدیک بینی با مطالعه تشدید می شود | بیماری

  No Comments سلامتی

  اندازه چشم نسبت به انحنای قرنیه زیادتر از اندازه عادی باشه نزدیک‏ بینی ایجاد می‏شه.اولین و مهمترین علامت نزدیک بینی کاهش بینایی در نگاه دوره

  از نظر مردم عادی، عینکی بودن با درسخون بودن در رابطه شناخته می شه ولی محققان همیشه بر این باور بودن که ژنها و نه تحصیلات، تعیین کننده ضعف بینایی هستن؛ حالا تحقیق یه دانشمند ایرونی نشون داده هرچه درس خوانتر باشین، احتمال نزدیک بینی در شما بیشتر هستش.

  نزدیک بینی یکی از بیماریای عادی چشمی هستش که در سالای گذشته در سراسر جهان شایع تر شده.

  در آمریکا بیشتر از ۴۰ درصد جمعیت به این شرایط دچار بوده و این اندازه در انگلستان بین ۲۰ تا ۳۰ درصده.

  این در حالیه که کشورای در حال پیشرفت آسیایی هم با افزایش نزدیک بینی تا اندازه ۸۰ درصد روبرو بوده و این اندازه رشد سریع به گفته محققان، بیان کننده نقش مهم محیطیه.

  میرشاهی و همکارانش از مرکز پزشکی دانشگاهی ماینز آلمان واسه شناسایی رابطه بین هوش و بینایی، به آزمایش نزدیک بینی در ۴۶۵۸ آلمانی ۳۵ تا ۷۴ ساله پرداختن.

  یافته های تحقیق اونا موسوم به تحقیق سلامت گوتنبرگ نشون داد، نزدیک بینی با پیشرفت تحصیلات فرد شایعتر می شه.

  مثلا ۲۴ درصد از شرکت کنندگان بدون تحصیلات دوره دبیرستان یا بقیه مهارتهای آموزشی، نزدیک بینی داشتن.

  حدود ۳۵ درصد از افراد دیپلمه و فارغ التحصیلان مدرسه فنی وحرفه ای، نزدیک بین بودن.

  حدود ۳۵ درصد فارغ التحصیلان دبیرستانی و فنی و حرفه ای نزدیک بین بودن، در حالیکه این اندازه در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی ۵۳ درصد بود.

  محققان هم اینکه تاثیر ۴۵ بیان کننده ژنتیکی رو بررسی کرده و به این نتیجه رسیدن که این در مقایسه با سطوح تحصیلی یه عامل بسیار ضعیف در درجه نزدیک بینی حساب می شه.

  به گفته کارشناسان چشم، اگه بینایی فرد در فاصله بیشتر از دو متر تار شه، دچار نزدیک بینیه. این شرایط معمولا در اثر طویل شدن کره چشم در جوونی افراد ایجاد می شه.

  پادزهر افزایش نزدیک بینی می تونه یه راه حل ساده به شکل بیرون رفتن از خونه باشه. در چند سال گذشته، پژوهشا در مورد کودکان و نوجوانانی دانمارکی و آسیایی نشون دادن که گذروندن زمان بیشتر در خارج از خونه و در برابر نور خورشید قرار داشتن با کم شدن نزدیک بینی ربط داره.

  میرشاهی، مولف اصلی این تحقیق گفت: از اونجایی که دانش آموزان بیشتر در برابر دچار شدن به نزدیک بینی قرار دارن، طبیعیه که باید اونا رو واسه احتیاط به صرف زمان بیشتر در هوای آزاد تشویق کرد.

  منبع : hidoctor.ir

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *