آیا میدانید کدام حالت باعث زیبایی شما میشود؟ | بیماری

  No Comments سلامتی

  می دونین کدوم حالت باعث زیبایی شما میشه؟

  روشنه که هر شخصی بهترین فرم وحالت چهره رو واسه خود آرزو میکنه که به دست آوردن این آرزو اونقدر هم که به نظر میرسه آسونه پس یه نفس عمیق بکشین و ادامه مطلب …

  افسردگی : از بین برنده زیبایی     

  مهم نیس که تحت چه شرایطی به سراغتون میاد ( یعضی وقتها مشکلات جدی مثل بیکاری یا حتی داشتن یه روز پرکار ) استرس و افسردگی می تونه اثرات اساسی روی زیبایی شما بزاره.

   

   

  دپرس بودن و داشتن اضطراب باعث ترشح هورمون کورتیزول می شه که مهمترین نقش رو در بروز اینجور پدیده ای برعهده داره ، کورتیزول هورمونیه که در غده آدرنال واقع در بالای کلیه ها ترشح می شه. کورتیزول وظایف زیادی در بدن انجام میده و بدیش اینه تقریبا همه اونا بد هستن. مثلا کورتیزول باعث بروز تغییرات هورمونی می شه که باعث ریزش موقتی مو می شه یعنی موها نازک تر و خلوت تر می شن. بالا بودن سطح این هورمون هم باعث زیاد شدن اشتها، میل به شیرینی و تجمع چربی مخصوصا در ناحیه شکم می شه.

   

  هم اینکه استرس تاثیر عمیقی روی پوست میذاره. بعضی از محققان فکر می کنن که این تنش در اثر زیاد شدن سبوم ایجاد می شه ؛ سبوم ماده روغنی موجود در پوسته که در واقع مراقبت از پوست رو بر عهده داره اما بعضی وقتا وقتها با سلولهای مرده و باکتریها ترکیب شده و باعث می شه که فولیکولای مو بسته شه و یا منتهی به جوش می شه. سلولهایی که سبوم رو در بدن تولید می کنن معروف به گیرنده های استرس هستن ، و شاید میشه این جوری معنی کرد که در شرایط بحرانی تولید اونا کم میشه. البته این ساختار هنوز در بین محققان درحال بررسیه. این چرخه به این صورته : استرس باعث جوش می شه و جوش از بین نمی ره چون شما استرس دارین واین موضوع هم در شما ایجاد استرس می کنه.

   

  تنشای طولانی هم موجب ایجاد معطلی در تولید کلاژنای جدید می شه ، کلاژنها گروهی از پروتئینای حفاظتی ساختاریافته در بدن هستن. بدون کلاژن جدید پوست ضعیف تر و نازک تر می شه. داشتن شرایط روحی ناجور هم باعث می شه که پوست آب خود رو از دست بده. هم اینکه احساس ناراحتی کردن هم روی توانایی سلولها واسه بازسازی جراحات تاثیر میذاره.

  از بین برنده زیبایی ,استرس و افسردگی,حال و هوای روحی

   

  احساس خوبی داشته باشین تا عالی بنظر برسین      

  مثلا ، افراد خوشحال بیشتر از افراد غمگین تمایل به ایجاد رابطه ج-ن-س-ی دارن. رابطه ج-ن-س-ی باعث گشاد شدن رگهای خونی شده که منتهی به درخشش و سرخی پوست می شه. هم اینکه باعث گردش خون در سراسر بدن می شه، گردش خون باعث ارسال مواد غذایی و اکسیژن به پوست و مو شده و اونا رو سالمتر نگه می داره.

   

  بهبود روحیه باعث بهتر شدن عادات غذایی هم می شه.

  مردم وقتی که احساس شادی و پر انرژی بودن داشته باشن در برابر سرما خوردگی عمومی هم ایمن تر می شن و در مقابل آدمایی هستن که عصبی ، غمگین و پرخاش گرند. فرار کردن از همه احساسات بد که منتهی به بروز مریضی می شن به این معناست که شما فقط فعالیتهایی رو انجام بدین که باعث شادی شما شن مثل رفتن به باشگاه ، خوردن غذاهای سالم و به درد بخور و یا حتی رعایت نکات رژیمی واسه پوست.

   

  پس ، به خاطر حفظ زیباییتون ، یه نفس عمیق بکشین ، آروم بگیرین و تو ذهن خود افکار مثبت بپرورانید. شما می تونین همونجوری که قشنگتر به نظر می رسید احساس خوبی داشته باشین و یا همونجوری که احساس خوبی می کنین قشنگتر به نظر برسین.

   


  می دونین کدوم حالت باعث زیبایی شما میشه؟

  ۴/۵

  ۴۷

  منبع : جورواجور/ز.ن

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *