آیا میوه هم چاق کننده است؟ مصرف زیاد میوه باعث چاقی خواهد شد! | رژیم غذایی

  No Comments سلامتی

  میوه هم چاق کننده است؟ مصرف زیاد میوه باعث چاقی می شه!

  یه متخصص تغذیه و رژیم ‎درمانی گفت: دیابت، مریضی‎های قلبی و عروقی، فشار خون بالا، سندروم متابولیک و … از چاقی ناشی می‎شن.

  دکتر ابراهیم فلاحی در گفتوگو با ایسنا، اعلام کرد: یکی از معضلات سلامت و بهداشت جامعه بشری، چاقیه که در کل کشورها چه توسعهیافته و چه در حال پیشرفت هست.

  : نبود جنب و جوش و دریافت زیادتر از اندازه غذا منتهی به آسیب چاقی میشه. پس در خوردن باید حجم غذا رو در نظر بگیرین و اگه حجم زیادی دریافت کنین باعث افزایش کالری و در آخر زیاد شدن وزن میشه.

  هم اینکه بخونین: شیرموز چاق میکنه؟

  فلاحی، بروز بیماریهای مزمنی مثل دیابت، قلبی، عروقی، سکتههای قلبی، سرطانهای سینه و فشار خون بالا رو از علل چاقی شمرد.

  ایشون با تاکید بر اینکه بدیش اینه دچار شدن به این بیماریها و گسترش اونا در جامعه زیاد شده، اعلام کرد: اولین دلیل مرگ و میر در استان و کشور بیماریهای قلبی و عروقی و سکتههای قلبی اعلام شده که بیشتر علل دچار شدن به این بیماریها چاقیه؛ هر چند ژنتیک و کمتحرکی هم مزید بر دلیله.

  رئیس انجمن تغذیه لرستان با اشاره به اینکه واسه پیشگیری از بروز این بیماریها که هزینه های بالایی رو به دنبال داره، میشه با صرف کمترین هزینه از چاقی دور بود، گفت: هر فرد باید نیم ساعت در روز رو به پیادهروی یا جنب و جوش بدنی اختصاص بده و یا اینکه سبک زندگی خود رو عوض کنه تا به چاقی گرفتار نشه.

  .

  منبع :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *