آیا نان و ماکارونی خاصیت چاقی دارند؟! | رژیم غذایی

  No Comments سلامتی

  به گزارش آکا ایران دو خوراکی لذت بخش که خیلی از ما واسه حفظ تناسب اندام و جلوگیری از چاقی دور اونا رو خط قرمز کشیده ایم، اما به نظر می رسه ترس از مصرف این دو ماده غذایی خوشمزه به طور کاملً الکی س.سالای سال کارشناسان تغذیه بر این باور بودن که مصرف نون و ماکارونی به عنوان دو خوراکی دارای کربوهیدرات موجب چاقی و افزایش می شه باوری که امروز و پس از انجام تحقیقات خیلی قابل پذیرش نیس.

   

   

  به دنبال همین تصور غلط و کاهش مصرف مواد غذایی کربوهیدارت دار میان مردم در سه سال گذشته خیلی از شرکتا نون پزی خسارت مالی سنگینی رو متحمل شدن. بروز اتفاقانی مثل این در حالیه که آخرین تحقیقات محققان خبر از واقعیت دیگری میده این پایه، مصرف خوراکی های دارای کربوهیدارت مخصوصا نون و ماکارونی نه فقط باعث زیاد شدن وزن نمی شه بلکه به کاهش وزن هم می تونه کمک کنه.

   

   

  بخاطر این، کارشناسان تغذیه مردم رو تشویق به برگردوندن کربوهیدرات به سبد غذایی شون می کنن. ترکیبی که ضمن تأمین انرژی بدن شما به مدت زمان طولانی مانع مصرف میان وعده های چرب و شیرین می شه. در واقع، حجم بدنی آدم در صورت نبود دریافت کربوهیدارت لازم روز به روز زیاد می شه، چراکه انرژی لازم بدن تأمین نشده.به گفته محققین، کاهش مصرف کربوهیدات به متابولیسم و روند چربی سوزی در بدن آسیب میرسونه

   

   

  و مانع از رسیدن شما به وزن و اندامی متناسب می شه. در واقع، بدن واسه اینکه بتونه کارکردهای خود رو داشته باشه به دریافت کربوهیدرات نیاز داره. پس، اگه جزء طرفدرای انبوه نون و ماکارونی هستین ولی از ترس زیاد شدن وزن به سمت این دو خوراکی نمی رین، ترس خود رو کنار بذارین و با خیالی راحت و واسه داشتن اندامی متناسب نون و ماکارونی رو به سفره غذایی خود برگردونین.

  منبع :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *