آیا نان چاق‌کننده است؟ | سبزیجات

  No Comments سلامتی

  نون چاق کننده س؟

  هیچ دلیلی واسه اینکه نون رو از برنامه غذایی تون خط بزنین وجود نداره. باید بدونین که نونای کامل، پر از ویتامینا و مواد معدنی به درد بخور واسه سلامتی هستن.

   

  شایدً شمام از مادرها، مادربزرگا یا خانومای در و همسایه تون شنیدین که نون باعث چاقی می شه. اما باید بدونین که این گفته فقط یه شایعه س و مبنای علمی نداره. این باور عادی تا جایی جلو رفته که نون رو در کنار پاستاها و سیب زمینی یکی از سه عامل اصلی چاقی معرفی می کنن. اما باید بدونین که نون به خودی خود چاق کننده نیس.

   

  نون کم کالریه

  یه برش نون کالری کمی داره. در واقع هر برش نون بین ۵۰ تا ۱۰۰ کالری داره. باید بدونین که یه خانوم ۳۵ ساله با قد و وزن متوسط روزانه حدوداً ۲۰۰۰ کالری نیاز داره. به خاطر همین هم یه یا دو برش نون به این زودیا باک کالری لازم اونو پر نمی کنه چه برسه به این که چاقش کنه. مگه اینکه اهل زیاده روی باشه.

   

  نون سبوس دار دوست تناسب اندام شما

  نون کامل یا سبوس دار واسه وقتی که قصد لاغری و رژیم گرفتن دارین فوق العاده س. فیبرهای غذایی موجود در این نونا اشتها رو کنترل کرده و احساس سیری طولانی تری ایجاد می کنن. به خاطر همین هم ریزه خواری و پرخوری رو از شما دور می کنن. اینطوری هم به تناسب اندام شما کمک می کنن. پیشنهاد می کنیم نونای جفت و جور شده از آرد سبوس دار یا آرد جو رو جفت و جور کنین. اگه در محل زندگی تون نونای جفت و جور شده از دانه کتون یا عسل هم هست در مصرف اونا هم شک به دلتون راه ندین.

  فوق العاده س. فیبرهای غذایی موجود در این نونا اشتها رو کنترل کرده

  و احساس سیری طولانی تری ایجاد می کنن

  مقصر واقعی!

  همونجوریکه گفتیم خود نون کالری زیادی نداره شما باید حواستون به چیزایی باشه که با نون میل می کنین. مقصر اصلی کره، مربا، مارگارین، تارتا، سوسیس و کالباس و چیزای دیگه ای به جز اینا س که با نون میل می کنه. این مواد غذایی پرکالری هستن و به خاطر همین کالری نون رو هم بالا می برن. خانومای عزیز هیچ دلیلی واسه اینکه نون رو از برنامه غذایی تون خط بزنین وجود نداره. باید بدونین که نونای کامل، پر از ویتامینا و مواد معدنی به درد بخور واسه سلامتی هستن. کافیه که در مصرف نون زیاده روی نکنین و حواستون به چیزایی که داخل لقمه هاتون می پیچید باشه.

   

  ترجمه: فاطمه مهدی پور


  منبع : tebyan.net

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *